Projekti Projektu jaunumi
kond pam

Pagājušajā gadā Limbažu novada pašvaldība noslēdza vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma piešķiršanu projektiem “SIA "Vidrižu doktorāts" veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes uzlabošana” un “SIA "Skultes doktorāts" veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes uzlabošana”. Šobrīd projektu īstenošana noslēgusies un abos doktorātos plānotās iekārtas izbūvētas.

Esam jau iepriekš rakstījuši, ka projektu mērķis ir uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru SIA "Vidrižu doktorāts" ģimenes ārsta praksē Limbažu novada Vidrižu pagastā un SIA "Skultes doktorāts" ģimenes ārsta praksē Limbažu novada Skultes pagastā.

SIA “Vidrižu doktorāts” nomā pašvaldības telpas Vidrižos, Ambulances ielā 1, ēkas 2.stāvā. Virs ārsta prakses telpām ir bēniņi un metāla jumts. Lai arī tas ir siltināts, gada siltajā periodā prakses darbu apgrūtina paaugstināta gaisa temperatūra. To īpaši izjuta 2021.gada vasarā, kad pastāvīgi bija augsta āra gaisa temperatūra. Iekštelpās regulāri temperatūra saglabājās 35-37°C.
Lai ārsta prakses pakalpojumu sniegšanas telpās nodrošinātu atbilstošu gaisa temperatūru, projektā ārsta kabinetā, procedūru telpā, reģistratūrā/uzgaidāmajā telpā un vakcinācijas kabinetā izbūvēta kondicionieru sistēma ar vienu ārējo un četriem iekšējiem blokiem.

Doktorāta ģimenes ārste Edīte Vītola norāda: “Uzstādītie kondicionieri, bez šaubām, uzlabos mikroklimatu doktorātā, radīs patīkamākus darba apstākļus. Iespēju kontrolēt iekštelpu temperatūru, jo īpaši gada karstākajos mēnešos, viennozīmīgi, novērtēs gan doktorāta personāls, gan pacienti.”

Arī SIA “Skultes doktorāts” no pašvaldības iznomātajās telpās Mandegu ciemā, kurās notiek pacientu pieņemšana, gada karstajā periodā mēdza būt paaugstināta gaisa temperatūra, kā arī netika nodrošināta atbilstoša gaisa apmaiņa. Lai problēmu risinātu, 1.stāva ārsta prakses pacientu uzgaidāmajā telpā/reģistratūrā, procedūru telpā un ārsta kabinetā izbūvēta kondicionieru sistēma ar vienu ārējo un trīs iekštelpu blokiem, kā arī ārsta kabinetā izbūvēts rekuperators.

Ģimenes ārsts Reinis Siliņš pēc darbu veikšanas īpaši novērtē meistarus: “Darbi veikti izcili! Ātri un kvalitatīvi.”

Iepirkumā kā darbu izpildītājs tika izvēlēta SIA “ACCENT BŪVE”, kas darbu veikšanā piesaistīja apakšuzņēmēju SIA “OKAJ”.

Projekta “SIA "Vidrižu doktorāts" veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes uzlabošana” kopējās faktiskās izmaksas ir 10 608,15 eiro, tajā skaitā 636,49 eiro Limbažu novada pašvaldības, 9016,93 eiro ERAF līdzfinansējums un 954,73 eiro Valsts budžeta dotācija.

Projekta “SIA "Skultes doktorāts" veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes uzlabošana” kopējās faktiskās izmaksas ir 7762,58 eiro, tajā skaitā 1157,20 eiro Limbažu novada pašvaldības, 5972,95 eiro ERAF līdzfinansējums un 632,43 eiro Valsts budžeta dotācija.

Projekti īstenoti specifiskajā atbalsta mērķī 9.3.2. “Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru”.

*Bez Limbažu novada sabiedrisko attiecību nodaļas rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.