Apmācība Drošība
decembris_23_3

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vienības no 1. līdz 3. decembrim Igaunijā, Pērnavas apriņķī piedalīsies Igaunijas brīvprātīgās aizsardzības līgas "Kaitseliit" rīkotajās militārajās mācībās „Orkaan”.

Tajās piedalīsies ap 180 zemessargu un karavīru no Zemessardzes 27. kājnieku un 22. kaujas nodrošinājuma bataljona, veidojot vienu kaujas grupu. 

„Orkaan” ir vienas no lielākajām Igaunijas brīvprātīgās aizsardzības līgas „Kaitseliit” organizētajām militārajām mācībām, kas šogad notiek jau 17. reizi. "Kaitseliit" ir ilggadējs Vidzemes bataljonu sadarbības partneris, dažādas kopīgas militārās apmācības notiek jau 27 gadus.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Lai pievienotos Zemessardzes 2.Vidzemes brigādei, zvaniet uz 1811. Papildu informācija par dienestu Zemessardzē ww.esizemessargs.lv

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Iedzīvotāju ievērībai

Vidzemes 2. brigādes zemessargi uz mācībām Igaunijā dosies ar savu militāro tehniku, tādēļ, 1. decembrī no plkst. 21.00 līdz 23.00, kā arī 4. decembra pēcpusdienā iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi kolonnas pārvietošanās maršrutā: Cēsis–Limbaži–Tūja–Ikla–Igaunija.

Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret īslaicīgiem satiksmes apgrūtinājumiem, kā arī, tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, autovadītājiem ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību.

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 27.kājnieku bataljona Civilmilitārās sadarbības speciāliste

Solveiga Leitlande Tālr.: 22446745; e-pasts: solveiga.leitlande@mil.lv