Uzņēmējdarbība
uzne

Mūsu veiksme ir ļaudis, kuri savu nesavtīgu darbu un entuziasmu iegulda Limbažu novada un visas Vidzemes attīstībā. Vakar, 17. augustā, Oleru muižā notika jau 11.Vidzemes dārza svētki, kurus ik gadu rīko Vidzemes plānošanas reģions, ar mērķi godināt aktīvus un uzņēmīgus ļaudis, reģiona patriotus. Tā ir 2012. gadā aizsāka tradīcija – meklēt radošus un uzņēmīgus vidzemniekus un veidot par viņiem stāstus - Vidzemes stāstus. Vidzemes veiksmes stāstu godināšanas pasākumā pirmo gadu tika sumināti arī uzņēmēji no pašvaldībām, kuras tikai nesen iekļautas Vidzemes plānošanas reģiona sastāvā – Ogres novada, Saulkrastu novada un Limbažu novada. No Ogres novada tika sveikts uzņēmums SIA “Latvian amusement agency” ar izklaides parku "Avārijas brigāde", savukārt mūsu kaimiņos Saulkrastu novadā sumināts tika uzņēmums IK “Zivju grozs”, kurš piedāvā zivju produkciju ģimenes galdam un restorāniem.

Par Limbažu novada veiksmes stāstu tika atzīta Liepupes pagasta Kristīnes Mauliņas zemnieku saimniecība “Tūjsmuiža”. Saimniecība izveidota 2002.gadā, kad Kristīne Mauliņa ar ģimeni šeit sāka saimniekot no senčiem mantotā zemē. Saimniecības galvenais darbības virziens ir piena lopkopība. Saimniecībā audzē aptuveni 240 tīršķirnes Holštein melnraibās govis. Daļa piens tiek pārstrādāts turpat saimniecībā, kur tas pārtop gardā biezpienā, krējumā, jogurtā, kefīrā un sierā. Produkti top nerūpnieciski, ražošanas procesā saglabājot vēsturiskās tehnoloģiskās vērtības, savukārt galaproduktā – maksimāli daudz uzturvērtības. Papildus saimniecībā nodarbojas ar graudkopību. Audzējot graudus lopbarībai un pārtikai, tiek apsaimniekoti 460 hektāri zemes. Saimnieki strādā atbildīgi pret dabu, līdzcilvēkiem un produktu patērētājiem.

Saimniecība ne tikai izveidojusi ilgtspējīgu saimniekošanas praksi un gūst ienākumus no lauksaimnieciskās produkcijas ražošanas un realizācijas, bet arī aktīvi iesaistās sabiedriskajā dzīvē. Pēdējo gadu laikā saimniecība izveidojusi ciešu sadarbību ar Liepupes tautas namu, īstenojot kultūras pasākumus saimniecībai piederošā pļavā, katru gadu no jauna izveidotā brīvdabas koncertzāles.

Uzteicama ir arī saimniecības aktīvā iesaistīšanās Ainažu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībā. Pagājušajā gadā, saimniecības vienā no angāriem, tika izveidots Ainažu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības Tūjas postenis. Regulāri vairākas reizes mēnesī gan saimniecības darbinieki, gan vietējie iedzīvotāji sanāk kopā, lai apgūtu jaunas prasmes, kas būtu noderīgas uguns bīstamības gadījumā.

Ar savu piemēru saimniekot un rūpēties ne tikai par savu sētu, bet arī apkārtējās vides sakārtošanu, kultūras dzīves atbalstīšanu un drošības veicināšanu, saimniecība apliecina, ka esot aktīviem, iespējams paveikt daudzas ne tikai uzņēmumam, bet visai sabiedrībai kopumā svarīgas lietas.

Šogad tika izcelti 11 veiksmes stāsti – no katra Vidzemes plānošanas reģionu pārstāvošā novada viens. Ikviens stāsts ir iedvesmojošs, nozīmīgs un paliekošs! Vēlam izdošanos un panākumus arī turpmāk!

Teksts: Elīna Lilenblate

Foto: Saulkrastu novada pašvaldība