VIdzemes karatē klubs

Šī gada nogalē Vidzemes karatē kluba Limbažu filiāles sportisti ir aizvadījuši vēl dažus turnīrus, kuros ir guvuši arī panākumus.

Kā viens no šī gada nozīmīgākajiem karatē turnīriem bija “Latvijas karatē čempionāts 2023”, kurā sacentās Latvijas Karatē federācijas spēcīgākie sportisti. Par nacionālā čempiona titulu Siguldas Sporta centrā vairākās vecuma un svara kategorijās, KATA un KUMITE disciplīnās, sacentās ap 260 sportistiem no 26 Latvijas karatē klubiem. Limbažu novada karatistiem šajā čempionātā KUMITE disciplīnā tika izcīnīts pilns medaļu komplekts.

Par Latvijas čempionu pārliecinoši kļuva ungurpilietis Eduards Dūrens, kurš kategorijā “Male Cadets +70 kg” izcīnīja 1.vietu uzvarot sportistus no Jūrmalas un no Rīgas. Sudraba medaļu kategorijā “Male Seniors -84 kg” izcīnīja alojietis Andreass Meļņičenk, un trešo vietu jeb bronzas medaļu ieguva liepupiete Linda Steņņikova kategorijā “Female Seniors -55 kg”.

Decembris iesākās ar bērnu un jauniešu karatē sacensību seriāla pēdējo posmu “Rīgas Liesmiņā 2023”, kurš norisinājās 2.decembrī. Arī tur Limbažu novada karatisti izcīnīja medaļas:

• Zelts – Kristaps Ziņģis, Niklāvs Leinišs
  • Sudrabs – Karels Andžāns
  • Bronza – Kristens Bērziņš, Ričards Miķelsons, Oskars Miķelsons un Andris Brojevs.

Ik gadu decembra otrajā nedēļā Itālijā, Lido di Jesolo norisinās viens no pasaulē lielākajiem jauniešu karatē turnīriem “Karate1 Youth League – Venice” jeb Jauniešu līga. Šis bija pats lielākais karatē turnīrs, kurā jebkad kāds no pasaules jauniešiem ir piedalījies – 3667 dalībnieku no 79 dalībvalsts. Šogad uz šīm sacensībām devās tikai viens VKK sportists, ungurpilietis Eduards Dūrens un viņa treneris Maksims Halatins. Eduarda kategorijā, kas ir “Male Cadets +70 kg” startēja 79 sportisti no 27 valstīm.

Ungurpilietis pirmajā cīņa uzveica itāli (6:2), otrajā cīņā bija pārāks par lietuvieti (6:2), trešā cīņa tika aizvadīta pret Turcijas pārstāvi, kuru arī uzvarēja (4:2). Apakšgrupas finālā (kategorijas ceturtdaļ-fināls) Eduards tikās ar Polijas izlases pārstāvi, ar kuru tikai aizvadīta sīva cīņa par tikšanu kategorijas pus-finālā. Cīņas sākumā pirmo punktu guva polis, kas tam dod uzvaras priekšroku pie neizšķirta rezultāta cīņas beigās. Tuvojoties cīņas beigām Eduards vadīja ar rezultātu 2:1, taču diemžēl, pēdējās sekundēs tika pieļauta neliela kļūda un tika izlaists viens sitiens, kas Polijas pārstāvim par labu izlīdzināja rezultātu līdz 2:2, līdz ar to beidzoties cīņai, uzvara tika piešķirta Eduarda pretiniekam. Tā kā pretinieks arī guva uzvaru pus-finālā un kvalificējās finālam, Eduardam bija iespēja vēl cīnīties par bronzas medaļu. Piektā cīņa mūsu sportistam bija pret vēl vienu Itālijas komandas pārstāvi, taču diemžēl šo cīņu neizdevās uzvarēt, bet neskatoties uz to Eduards demonstrēja fantastiku cīņas garu  un cīnījās līdz pat pēdējai sekundei. Lielākajā jauniešu līgā kāda jebkad ir bijusi, Limbažu novadnieks, ungurpilietis Eduards Dūrens izcīnīja augsto 7.vietu, kas ir ļoti cienīgs sasniegums šāda mēroga sacensībās!

2023.gads ir aizvadīts ar vairākām uzvarām un daudz izcīnītām medaļām. Paldies sportistiem par lielisko darbu, un vecākiem par uzticību un atbalstu! Priekšā mūs gaida jauns gads, ar jauniem izaicinājumiem un pārbaudījumiem, kuriem jau tagad sākam cītīgi gatavoties!

Vidzemes karate klubs pateicas Limbažu novada pašvaldībai, Valdim Možvillo, SIA Draugu dārzs, SIA GP Holdings par ieguldījumu un sniegto atbalstu sportistiem, dodot iespēju sacensties ar spēcīgākajiem karatistiem no visas pasaules un uzrādīt augstus rezultātus augstākā mēroga sacensībās!

2023.gads ir aizvadīts ar vairākām uzvarām un daudz izcīnītām medaļām, taču priekšā mūs gaida vēl lielāki pārbaudījumi un izaicinājumi, kuriem nu jau pamazām sākam gatavoties