Statuss:
Noslēdzies
ERAF logo

Oktobra beigās pašvaldība noslēgusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma piešķiršanu projektam “D.Noriņas ģimenes ārsta prakses attīstība Umurgas pagastā”.

Projekta mērķis ir uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru.
Limbažu novada pašvaldība sadarbībā ar D.Noriņas ģimenes ārsta praksi veiks prakses telpu atjaunošana Ulda Sproģa ielā 9, Umurgas pagastā.

Ārste nomā telpas pašvaldības īpašumā esošās ēkas 1.stāvā. Gadu gaitā tās ir fiziski nolietojušās, turklāt nav praktiskas ikdienas darbam. Projektā paredzēta prakses grīdu un elektroinstalācijas atjaunošana, radiatoru nomaiņa, kā arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem pieejamu WC telpu izveide. Nozīmīgas pārmaiņas saistīsies ar telpu funkcionalitātes uzlabošanu - izveidojot pāris jaunas starpsienas, personāla darba telpām tiks izmantota daļa no šobrīd pārāk plašās uzgaidāmās telpas. Tā rezultātā atbrīvosies daļa prakses telpu, ko būs iespējams izmantot ēkā esošās veco ļaužu mītnes “Cerība” vajadzībām.

Tuvākajā laikā tiks uzsākta būvniecības dokumentācijas sagatavošana un veikts būvdarbu iepirkums. Paredzēts, ka darbi tiks pabeigti 2020. gada pavasarī.
Projekta kopējās izmaksas tiek plānotas 27352,66 eiro, tajā skaitā 17952,66 eiro Limbažu novada pašvaldības, 8500,00 eiro ERAF līdzfinansējums un 900,00 eiro Valsts budžeta dotācija.

Projekts tiek īstenots specifiskajā atbalsta mērķī 9.3.2. “Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru”.

Anna Siliņa,
attīstības un projektu koordinatore