Statuss:
Noslēdzies
Regionalas attistibas fonds

Projekta mērķis: veicot ieguldījumus pirmsskolas izglītības ēkā saskaņā ar Limbažu novada attīstības programmas investīciju plānu, paaugstināt ēkas energoefektivitāti, samazinot primārās enerģijas patēriņu un pašvaldības izdevumus par siltumapgādi. Viļķenes pirmsskolas izglītības ēkā kopš nodošanas ekspluatācijā 1969.gadā nav notikuši nozīmīgi ēkas atjaunošanas darbi, izņemot jumta un vairāku logu nomaiņu. Ēkas nolietojums ir vairāk kā 50%. Pašreiz ēka ir energoneefektīva.

Lai samazinātu primārās enerģijas patēriņu pirmsskolas izglītības ēkā, paredzēti šādi energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi:

• Ēkas ārsienu un cokola siltināšana;
  • Bēniņu grīdas un pagraba pārseguma siltināšana;
  • Logu nomaiņa pret trīsstiklu pakešu logiem;
  • Veco koka durvju nomaiņa pret jaunām siltinātām ārdurvīm;
  • Jaunas apkures sistēmas izbūve un jaunu granulu katlu uzstādīšana;
  • Jaunas ventilācijas sistēmas izbūve.
  • Par pašvaldības budžeta līdzekļiem tiks veikta telpu atjaunošana un aprīkošana.

Projekta īstenošana tika uzsākta 2016.gadā, kad tika veikta ēkas un apkures sistēmas tehniskā apsekošana, energosertifikāta ar pārskatu un būvprojekta izstrāde.
2017.gada jūlijā tika uzsākti būvdarbi, darbus veic SIA “METĀLA ALIANSE”.

Projekta īstenošanas laiks pēc vienošanās noslēgšanas par projekta īstenošanu ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru (vienošanās Nr.4.2.2.0/17/I/051) ir 5 mēneši, to plānots pabeigt līdz 2018.gada beigām.

Kopējās projekta izmaksas ir EUR 901 035,51, kopējie attiecināmie izdevumi - EUR 448 643,15, ERAF un valsts budžeta finansējums EUR 219 710,79.

Attīstības un projektu koordinatore Dace Romberga

22.08.2018.