APTAUJA Ielas un ceļi Limbažu novads
aplis

6.jūnijā noslēdzās Limbažu novada pašvaldības izsludinātā aptauja “Ko Jūs vēlētos redzēt Limbažu pilsētas apļveida krustojumos?”

Aptaujas mērķis bija noskaidrot un apkopot iedzīvotāju viedokļus par to, kam vajadzētu vai nevajadzētu atrasties apļveida krustojumos.

Aptaujā atbildes sniedza 265 dalībnieki, no kuriem 72,5 %, jeb 190 bija sievietes, un 72, jeb 27,5 % vīrieši.

Aptaujas iesildošajā jautājumā par Dzelzceļa un Cēsu ielu krustojuma aplī izvietotā vides objekta nosaukumu pareizo atbildi zināja vien 16 respondenti. 84 %, jeb 220 respondentu teica ka tā nosaukums ir Limbažu ceļi. Pareizā atbilde ir šī vides objekta nosaukums ir Gaismas ceļš un to 2016.gada 17.jūnijā, SIA "Limbažu ceļi" dāvināja Limbažu pilsētai.

Uz jautājumu Ko vēlaties redzēt Ozolaines un Jūras ielas, jeb tā sauktajā Miroņkroga krustojuma aplī?

37,1%, jeb 98 dalībnieku atbildēja ka dizainisku vides objektu, savukārt 119 (45,1%) ir par augu stādījumiem.

Aptaujas dalībnieki ieteica:

• atstāt apli tukšu, lai tas būtu pārredzams,
  • uzstādīt uzrakstu - Laipni lūgti Limbažos, bet dizainiski veidotu;
  • papildināt apli ar kuģa, enkura, vai Limbažu govs skulptūru.

Bija arī ieteikumi šim mērķim paredzēto naudu ieguldīt lietderīgāk un sakārtot Limbažu graustus, paplašināt brauktuves joslu.

Jūras, Sporta un Ievu ielu krustojuma aplī 168 (63,6%) aptaujas dalībnieku ir par augu stādījumiem, 54 (20,5%) par vides objektu.

Respondenti aplī vēlas redzēt:

• Pirmo vai pēdējo lokomotīvi, kas izbrauca no Limbažu stacijas,
  • maizes kukulīti,
  • airētāja, vai airu skulptūru,
  • aizsargbarjeras gājēju celiņam,
  • 3D objektu izgaismotu ar LED gaismām,
  • staltu Hanzas pilsētas bruņinieku,
  • norādi uz stadionu,
  • zaļu zālīti,
  • dizainisku zemu objektu veltītu ezeram un stadionam

Rīgas un Dzelzceļa ielu krustojuma aplī iebraucot Limbažos no Raganas puses 111 (42,5%) ir par vides objektu, savukārt 83 (31,8%) respondentu par augu stādījumiem.

šajā aplī grib redzēt:

• airētāja skulptūru,
  • uzrakstu Limbažniek’ zina pa ko iet run’,
  • Limbažu 800 zīmi,
  • strūklaku,
  • jau esošo pašu vides objektu,
  • vasaras puķes,
  • reklāmas baneri.

Jautājumā, ko vēlaties redzēt Mehanizācijas un Cēsu ielas krustojuma aplī, lielāks atbalstītāju skaits 114 (54,8%) bija augu stādījumiem, par dizainisku vides objektu bija 74 (28,1%) atbildētāju.

aptaujas dalībnieki šajā aplī labprāt redzētu:

• Latvijas karogus,
  • pulksteni,
  • stilizētu dzijas kamolu,
  • ar ražošanu saistītu vides objektu,
  • krāsainu puķu dobi, zālāju,
  • augu stādījumus, ne augstākus par pus metru,
  • seno tirgotāju skulptūras,
  • Vides objektu - lieli vārti/arka, kurus iespējams “apaudzēt” ar vīnogulājiem.

Arī Stacijas un Krišjāņa Barona ielu krustojuma aplī (ceļā uz Aloju) lielākais respondentu skaits – 127 (48,3%) bija par augu stādījumiem vai zālāju. 15 (5,7%) bija par reklāmas baneri, 91 (34,6%) dalībnieks par vides objektu un ieteica:

• uzrakstu Aloja kā norādi,
  • Latvijas himnas notis,
  • izgaismotu vides objektu, pieminekli Limbažu meža brāļiem,
  • vēja dzirnavas, kas simbolizētu pienotavas pirmsākumus,
  • kaut ko, kas saistās ar Aloju un Staiceli – stārķi,
  • mūzikas mežu – vidēja izmēra kokus, un lai skan Limbažos radīta mūzika.

Daudz interesanti un vērā ņemami ieteikumi bija ierakstīti pie publicētās aptaujas pašvaldības facebook vietnes komentāros.

Publicējam dažus no tiem:

• Stādījumi ir jāravē un jākopj, ja ne, lai ir zālājs,
  • Lūdzu apļos nelikt reklāmas (īpaši slēptās) banerus,
  • Dizainiski skaistus stabus – ceļa rādītājus uz nozīmīgām vietām,
  • Lūdzu smelieties idejas Tukumā – vizuāli skaisti, krāšņiem augiem rotāti, īsta pilsētas rota,
  • Lai būtu vides objekti ar uzņēmumu logo,
  • Jāizvairās no konkrētu uzņēmumu pašslavinošiem objektiem, tā vietā jāveido tādi, kas simbolizē pilsētu,
  • Jebkuram aplim ir jābūt pārskatāmam. Nevēlos tajos redzēt statujas, uzstādījumus, akmeņus, augstus krūmus, kas bloķē skatu. Ceļam ir jābūt drošam, estētiskums otrajā vietā. Zemi augi un ziedu stādījumi ar interesantu apgaismojumu būtu ideāli.
  • Aicinu padomāt mērķtiecīgi – kāpēc gribam kaut ko likt apļu vidū. Kāds ir mērķis?
  • Labāk būtu šim projektam paredzēto naudu ieguldīt graustu sakārtošanai pilsētā.
  • Katrā aplī varētu būt kāds Limbažiem atbilstošs vides objekts. Varētu būt kāda zivtiņa, Limbaži taču ir reņģu galvaspilsēta. Burinieks, jo Limbažos taču tos būvēja.
  • Limbaži tiešām ir "apļu pilsēta", tad svarīgākais ir ieturēt vienotu dizainu, vai tie ir augi, vai objekti,
  • Pilsēta ar ļoti skaistu ģerboni, senām tradīcijām un vēsturi, būtu pelnījusi gan lauvu, gan bruņinieku, tirgotāju un kas zin, varbūt pat bīskapu Albertu.
  • Apļos varētu izvietot kvalitatīvus dizaina objektus! Piemēram Rīgas ielas aplī- Airētāja skulptūru, kas atgādinātu pilsētas viesiem, iedzīvotājiem par airēšanas tradīcijām un panākumiem! Formas sākums
  • Formas sākumsModernas skulptūras un daudz ziedu!

Paldies visiem un ikvienam, kurš atbildot uz aptaujas anketas jautājumiem izteica savas domas un viedokli par Limbažu pilsētas apļu nākotnes izskatu.

Apkopotos anketas rezultātus un jūsu ieteikumus saņems Limbažu novada pašvaldības attīstības nodaļa.