Aloja Alojas apvienības pārvalde
alojas nami

No 8.februāra Alojā Jūras ielā 22 neapdzīvotās ēkas logos ir aplūkojamas 13 vēsturiskas fotogrāfijas un to apraksti. Šovasar Aloja svinēs 575 gadus, kopš tās vārds minēts rakstos un godā tiks celta arī tās galvenā iela.

Jūras iela ir senākā un garākā Alojas iela. Tās garums ir 1,67 km. Apbūve uzsākta 20.gadsimta sākumā, kad Ungurpils muižas barons un evanģēliski.-luteriskās baznīcas konvents sāka iznomāt gruntsgabalus kādreizējā Valmieras – Ainažu ceļa abās pusēs jaunu ēku būvniecībai Allendorfas (šāds nosaukums tika lietots līdz Pirmajam pasaules karam) ciema robežās.

Alojas novadpētniecības centra vadītājas Līgas Modernieces no novadpētniecības centra krājuma izvēlētajās fotogrāfijās varam redzēt, kāda bijusi Jūras iela gadu gaitā. Ešmita nams, aptiekas māja, Zariņa beķereja, preses kiosks, Jāņa Vītola nami, biedrību nams, Gaigala gaļas un desu veikals, izstāžu laukums, pagastmāja, autoosta, maizes ceptuve un .... pirmā autoavārija Alojā.

Projektu finansēja Alojas apvienības pārvalde. Paldies fotogrāfiju uzstādītājiem Mārcim Silājam un Mārim Līsmanim.