Ielas un ceļi
Limbažu novada pašvaldība, praksi tīrīt gājēju ietves gar privātmājām, ieviesa jau pirms pieciem gadiem

Rīdzinieki portālā manabalss.lv pirms nedēļas ievietoja iniciatīvu “Rīgas ietves jātīra pašvaldībai”, uzskaitot virkni pašvaldību, kas to jau dara. Arī Limbažu novada pašvaldība ir starp tām Latvijas pašvaldībām, kas sniegu no ietvēm gar privātmājām Limbažu pilsētā tīra centralizēti. Privātmāju īpašniekam no sniega jāattīra iebrauktuve uz savu īpašumu un iekšpagalms. Šādu praksi Limbažu novada pašvaldība ieviesa jau 2016. gadā.

Gājēju ietves izmanto ne tikai attiecīgo privātmāju īpašnieki. Pa tām ikdienā pārvietojas liela daļa limbažnieku un iebraucēji pilsētā, apmeklējot veikalus, iestādes vai tūrisma objektus. Tāpat arī vērā jāņem apstāklis, ka daļā šo privātmāju dzīvo pensijas vecuma cilvēki, kuriem fiziski nav iespējams to izdarīt vai cilvēki, kuri ikdienā braukā uz darbavietu kādā no tuvējām pilsētām, un cilvēcīgu apstākļu dēļ nevar ietvi notīrīt tieši tajā brīdī, kad sniegs uzsnidzis. Līdz ar to, tas ir tikai loģiski, ka gājēju ietves gar privātmājām tīra Limbažu novada pašvaldība vai pilsētas uzturēšanas darbu veicējs ar kuru pašvaldība noslēgusi līgumu.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste