Ielas un ceļi
Limbažu novada pašvaldības iesniegtais projekta pieteikums Skultes pagasta autoceļa “Rūpes – Lauči” pārbūvei iekļuvis nākamajā kārtā

Iepriekš informējām, ka Limbažu novada dome 18. februāra ārkārtas sēdē atbalstīja ieceri iesniegt un īstenot projektu “Pašvaldības autoceļa “Rūpes – Lauči” pārbūve” biedrības “Jūrkante” izsludinātajā LEADER projektu konkursā.

19. martā Limbažu novada pašvaldība saņēma biedrības “Jūrkante” lēmumu, kurā norādīts, ka pašvaldības iesniegtais projekts atbilst teritorijas attīstības stratēģijai un turpina pretendēt uz publiskā finansējuma saņemšanu. Biedrība “Jūrkante” 18. martā Limbažu novada pašvaldības projekta iesnieguma dokumentāciju ir iesniegusi Lauku atbalsta dienestā tā tālākai izvērtēšanai. Lēmumu par projekta iesnieguma apstiprināšanu - publiskā finansējuma saņemšanai vai noraidīšanu, Lauku atbalsta dienests pieņems triju līdz piecu mēnešu laikā.
Projekta provizoriskās izmaksas plānotas 220 000 EUR. No tām 90% jeb 198 000 EUR būtu Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda finansējums un 10% jeb 22 000 EUR Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējums. Izvērtējot projektu konkursā atbalstāmās darbības, atbilstošākais objekts Skultes pagastā bija ceļa A4.-08 “Rūpes – Lauči” pārbūve. Autoceļš nodrošina piekļuvi aizsargājamam dabas piemineklim “Lauču dižakmens” un šobrīd būvniecības procesā esošajam pludmales labiekārtojuma posmam no Lauču dižakmens līdz Vārzu pludmalei.
Projekta ietvaros plānots veikt autoceļa pārbūvi un seguma atjaunošu izmantojot dubultās virsmas apstrādi, atjaunot notekgrāvjus un izveidot kabatas, lai automašīnas uz ceļa var izmainīties.

Ja Lauku atbalsta dienests pašvaldības projekta pieteikumu atbalstīs, projekts būs jāīsteno divu gadu laikā.

Limbažu novada pašvaldība projekta pieteikumu iesniedza biedrības “Jūrkante” izsludinātā LEADER projektu konkursa 9. kārtas Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) pasākumā 43.02 „Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana”, EJZF 2.1. rīcībā “Atbalsts vides resursu vairošanai un klimata pārmaiņu mazināšanai teritorijā” pagastā esošo ceļu, kas nodrošina piekļuvi piekrastes objektiem, sakārtošanai.

Informāciju ievietoja:
Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste