Festivāls Salacgrīva

18.maijā Salacgrīvā pie Ostas mājas jau septīto reizi notiks Reņģēdāju festivāls! Laikā, kad Kurzemes krastā svaigu reņģu cena nekrītas zem 3,50 eiro par kilogramu, Salacgrīvas Reņģēdāju festivālā pie Ostas mājas katrs gardēdis varēs dabūt vienu spainīti Jāņa Krūmiņa tikko no selgas vestu reņģi par brīvu!

Šogad godināsim reņģi folkmūzikas ritmos - par to rūpēsies lepnā lībiešu dziesminiece Julgī Stalte un dzirksteļojošais Latgales zēns Ēriks Zeps, grupa "7.palāta" no Pērnavas un pašmāju "Cielavas spēlmaņi". Reņģes ceps uz oglēm, pufaikā un mālos, tīs šokolādē un vārīs zupā - pavāru izdomai nav robežu! Būs veiklības un atjautības konkursi, spēkošanās uz rokām un ar prātu, andelēšanās un kaulēšanās, līdz alus konkursi un umurkumurs izsmels visus spēkus. Tad kā enerģijas dzēriens ielīs "Sirdsdziesmas jūrai un saulei", ko nesīs Līga Priede un Vitālijs Bogdanovičs. Par mundrumu rūpēsies koris "Pernigele" un pūtēju orķestris "Enkurs", par raitu un neatslābstošu ritmu - festivāla idejas autors un vadītājs kuivižnieks Dzintris Kolāts.

Kad pēcpusdienā ar pilnu reņģu laivu malā nāks Andris Skuja, saimnieces jau posīsies mājās, lai vārītu un ceptu, grilētu un marinētu, jo reņģu nekad nav bijis par daudz - gudrie uz ēšanu nav jāmudina, bet par pārējiem varam teikt - "mūžu dzīvo, mūžu mācies".

Reņģēdāju festivāls 2024
rengu tirgus