rihards mvp

13.augustā, Salacgrīvas kultūras centra laukumā, notika 7. Salacgrīvas krastu mačs. Šogad tas sākās agri, deviņos no rīta to atklāja Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs un šo maču karstākās atbalstītājas Olgs un Alms.

Maču organizētāji bija padomājuši par pilnīgi visu – sākot ar to, ka akmens bumba tilta vidū, kopā ar pilsētas karogu bija jau pavisam agrā rītā, un to, ka katrs spēlētājs saņēma īpaši dizainētu un katram krastam noteiktas krāsas spēles kreklu, lielisku spēles komentētāju, jeb moderatoru, mūziku, tiešraidi, ūdeni spēlētājiem, medicīnas darbinieku un superīgiem tiesnešiem.

Šogad Krastu mačiem bija pieteikts rekordliels dalībnieku skaits - laukumā devās 166 spēlētāji, labo krastu pārstāvēja 85, bet kreiso 81 basketbolists. Turnīrā piedalījās arī 12 ukraiņu basketbolisti.

Pēc svinīgām uzrunām pirmie laukumā deviņos desmit devās jaunākie maču dalībnieki - U-12 spēlētāji un jaunieši no Ukrainas, kam sekoja U-14, kas aizvadīja spēli desmitos. Pēc pirmās spēles vadībā izvirzījās kreisais krasts ar rezultātu 53:35. Turnīra turpinājumā spēlēja U – 16 jaunieši un pulksten 12 tika aizvadīta skaistākā spēle, kad laukumā devās DAIĻĀ DZIMUMA pārstāves.

Katra nākamā turnīra spēle kļuva arvien nopietnāka un asāka, jo cīņa ir par uzvaru. Jaunieši, puiši un kungi cīnījās azartiski, līdz galam, neņemot vērā karsto laiku un sauli. Četros pēcpusdienā notika pati svarīgākā, izšķirošā, viena interesantākajām un spriedzes bagātākajām spēlēm, kurā tikās VECMEISTARI jeb LEĢENDAS. Šo komandu duelis ir ļoti principiāls, kuru gaida ne tikai spēlētāji, bet arī skatītāji.

Leģendas cīnījās punkts punktā un šīs spēles rezultāts 31:28, uzvarēja kreisais krasts. Lai uzzinātu kopējo šīs dienas maču rezultātu un noskaidrotu uz kuru krastu jāveļ 300 kilogramus smagā akmens bumba bija jāiet uz tiltu, kur Olgs un Alms vēra vaļā aploksni un svinīgi paziņoja, ka šī gada SALACGRĪVAS KRASTA mačos ar rezultātu 368:323 uzvarēja kreisais krasts. Šī krasta spēlētāji tad arī vēla un lika īpašajā vietā simbolisko krastu maču bumbu.

Šis Krastu mačs bija īpašs ar to, ka pirmo reizi tā laikā notika Krasta andele – tā bija iespēja dot savām lietām otru elpu, satikties ar tālākiem novada kaimiņiem un lieliski pavadīt laiku!

Krasta mača organizētāji, spēlētāji, līdzjutēji saka LIELU PALDIES Limbažu novada pašvaldībai, Sporta un atpūtas kompleksam "Zvejnieku parks", Salacgrīvas kultūras centram, Olimpiskajam centram "Limbaži" par sadarbību pasākuma norisē. Paldies par balvām spēlētājiem un skatītājiem: KasTe, ab initio, Kuivižkrogs, Mini Kuiviž Zoo, Brīvais Vilnis, Ruukki!

Liels Salacgrīvas krasta maču atbalstītājs (kurš, gan vēlas palikt anonīms) uzvarētāju krasta spēles punktus pārvērta 368 euro un atdeva tos Salacgrīvā dzīvojošajiem jaunajiem ukraiņu basketbolistiem ekipējuma iegādei! Paldies par jauko un iniciatīvu un labo rezultātu! JŪS VISI ESIET LABĀKIE. Tiekamies nākamgad!

Bet to svētki Salacgrīvā vēl nebeidzās, jo pēc tam kopīgās sarunās svinot Salacgrīvas vidusskolas 100+1 jubileju, ikviens varēja apspriest dienas notikumus un gatavoties nākamajam gadam. Bet izturīgākie vēl varēja pagūt aizbraukt uz Ainažiem un svinēt Ziemeļlivonijas svētkus!

Vairāk bildes pieejamas: https://www.facebook.com/BKSalacgriva