Projekti, fondu aktualitātes
Ķirbižu vides izglītības centra ‘’Meža muzejam’’ ierīkota jauna apkures sistēma

Ķirbižu vides izglītības centra “Meža muzejam” ierīkota jauna apkures sistēma ar elektriskajiem infrasarkano staru sildītājiem. Darbi veikti Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Limbažu novada pašvaldības līdzfinansētā un Vidzemes lauku partnerības "Brasla" atbalstītā projektā "Ķirbižu vides izglītības centra "Meža muzejs" infrastruktūras uzlabošana".

Kā norādīja Attīstības nodaļas vadītājs Ģirts Ieleja, standarta apkures sistēmas ierīkošana un uzturēšana izmaksātu ļoti dārgi, turklāt siltums aizietu zudumā, jo ēka nav siltināta. Risinājums ar elektriskajiem infrasarkano staru sildītājiem ir ekonomiski pamatots un ļoti piemērots muzejam, īpaši ziemas mēnešos, jo apkures sistēma tiek ieslēgta tikai uz to brīdi, kad muzejā ir apmeklētāji. Elektriskie infrasarkano staru sildītāji ir vērsti uz telpas centru un silda tikai cilvēku, nevis gaisu, līdz ar to arī muzeja eksponāti netiek bojāti.

Projekta vadītājas pienākumus veica Viļķenes pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Eglīte.

Apkures sistēmas ar elektriskajiem infrasarkano staru sildītājiem ierīkošanu un apliecinājuma kartes izstrādi veica SIA “SALACGRĪVAS ELEKTROMONTĀŽNIEKS”. Kopējās projekta izmaksas ir 20132,41 EUR, no kurām līdz 18000 plānots ELFLA līdzfinansējums, bet pārējais - pašvaldības finansējums.

Plašāka informāciju par ELFLA atrodama Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē  http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Informāciju sagatavoja:

Aija Kamala

Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste