Izglītība Konference

Limbažu Valsts ģimnāzijā, 15. martā, norisinājās starpreģionālā konference „Tekstpratība”, kuru Limbažu Valsts ģimnāzija organizēja kopā ar Cēsu 2. pamatskolu un privātskolu „Domdaris”.

Vairāk nekā 200 skolotāji diskutēja un klausījās lekcijas par tekstpratību nozīmi izglītībā, kā arī skolēnu rezultātiem tekstu izpratnē un veidošanā un piedalījās darbnīcās par tekstpratības pilnveidi, iespējām un izaicinājumiem dažādos mācību priekšmetos. Konferences dalībniekiem bija iespēja aplūkot tekstpratības metodisko materiālu izstādi.

Klātesošos uzrunāja Limbažu novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Sigita Upmale:

„Tekstpratība ir viena no būtiskākajām izglītības sastāvdaļām, jo ar to mēs saskaramies ikdienā un katrā darbā. Ja kādreiz teksts bija uzrakstīts vārds uz papīra vai grāmatā, tad šobrīd tekstpratība ir jāuztver un jāsaprot arī digitālajā vidē, taču šī vide rada vēl vairāk izaicinājumus.”

Rīgas Tehnoloģiju akadēmijas profesore Sanita Martena klātesošajiem vadīja lekciju par tekstpratības nozīmi izglītībā savukārt Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra direktore Dace Namsone stāstīja par skolēnu sasniegumiem tekstpratībā Latvijā.

konf 2