Limbažu novada pašvaldība iesniegusi pieteikumu valsts mērķdotācijai jaunveidojamā Limbažu novada pašvaldības administratīvās struktūras projekta izstrādei

Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Ineta Zariņa, izpilddirektors Māris Beļaunieks, Finanšu nodaļas vadītāja Anita Zvirbule un Juridiskās nodaļas vadītājas p.i. Agnese Smalkā-France š.g. 24. septembrī darba vizītes laikā VARAM apsprieda jautājumus par administratīvi teritoriālās reformas problēmām.

Sarunās I.Zariņa galveno uzmanību veltīja Skultes pagasta nodalīšanas juridiskajiem aspektiem. Arī ministrijas pārstāvji vēlējās noskaidrot problēmas, ar kurām būs jāsaskaras, veidojot jaunu novada pašvaldību.

Stājoties spēkā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumam, tas noteica, ka jaunveidojamam Limbažu novadam (kurā iekļauts Limbažu novads, Salacgrīvas novads un Alojas novads) tiek grozīta teritorija, nodalot Skultes pagastu. Savukārt šī likuma Pārejas noteikumu 27.punkts uzliek trim pašvaldībām sagatavot informāciju, kas nepieciešama turpmākai Skultes pagasta iekļaušanai Saulkrastu novadā, un likums noteic: “Aglonas, Limbažu un Inčukalna novada pašvaldībām ir pienākums līdz 2020. gada 1. oktobrim iesniegt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai visu informāciju, kas nepieciešama institūciju, finanšu resursu, mantas, kā arī tiesību un saistību pārdales apjomu apzināšanai, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu attiecīgajās administratīvajās teritorijās”.

M.Beļaunieks rosināja apspriest jautājumu, kā rīkoties Limbažu novada pašvaldībai, ņemto vērā to, ka Ministru Kabineta noteikumi par nepieciešamās informācijas sniegšanas formu vai satura izklāsta detalizāciju, nav pieņemti. Lai gan noteikumi vēl nav spēkā, pieejamais projekts rada virkni jautājumu ar ko pašvaldībai, iespējams, nāksies saskarties nākotnē.

Apspriedē tika izpētīts Ministru kabineta noteikumu projekts "Kārtība un nosacījumi pašvaldību institūciju, finanšu, mantas, tiesību un saistību pārdalei administratīvo teritoriju robežu grozīšanas vai sadalīšanas gadījumā", kura sagatavošanas procesā aktīvi ir piedalījusies arī Limbažu novada pašvaldība, regulāri diskutējot un rakstiski izsakot priekšlikumus.

Saruna noslēdzās ar apsolījumu organizēt atbildīgo institūciju apspriedes, kurās plānots izskatīt jautājumus par turpmāko Limbažu novada pašvaldības rīcību Eiropas Savienības struktūrfondu projektu saistību sadalīšanai, taisnīgu ieguldīto līdzekļu kompensāciju reorganizējamai pašvaldībai, kā arī rīcību ar nodokļiem.

A.Smalkā-France
Limbažu novada pašvaldības Juridiskās nodaļas vadītājas p.i.