Limbažu novads Plānošana Teritorija
planosana

7.novembrī, Limbažu novada domē notika novada teritorijas plānojuma un stratēģiskās ietekmes uz vidi novērtējuma (SIVN) izstrādes darba grupas sanāksme.

Tās laikā, Limbažu novada teritorijas plānojuma izstrādes vadītāja, SIA “Grupa 93” projektu vadītāja Sarmīte Lesiņa, informēja par šī brīža aktualitātēm.

Šobrīd, sadarbībā ar Valsts Zemes dienestu, Dabas aizsardzības pārvaldi, pašvaldības iestādēm, apvienību pārvaldēm, pagastu pakalpojumu sniegšanas centriem notiek aktuālo datu un informācijas apkopošana.

Ir apkopoti iedzīvotāju iesniegumi ar priekšlikumiem, ierosinājumiem un ieteikumiem, pamatojot nepieciešamās izmaiņas, kas būtu jāparedz jaunajā Limbažu novadam vienotajā Teritorijas plānojumā.

Līdz 6.novembrim ir saņemti vairāk kā 100 iedzīvotāju iesniegumi, uz kuriem atbildes tiks sagatavotas un sniegtas līdz plānojuma publiskajām sabiedriskajām apspriešanām.

Jaunā Limbažu novada Teritorijas plānojuma izstrādei paredzēts termiņš ir līdz 2025. gada 1. decembrim. Tā ietvaros līdz nākamā gada pavasarim paredzēts nodrošināt nepieciešamos izvērtējumus, t. sk. diskusijas ar sabiedrību un institūcijām, lai līdz 2024.gada maija mēnesim sagatavotu plānojuma 1. redakciju publiskajai apspriešanai uz 2024. gada vasaru/rudeni, pēc kuras, ņemot vērā apspriešanas rezultātus un institūciju atzinumus, dokuments tiks pilnveidots, nodrošinot arī pilnveidotās redakcijas publisko apspriešanu, kuras ietvaros arī būs iespējas gan iepazīties ar plānojuma risinājumiem, gan izteikt savu viedokli.

Tuvākā pusgada darba procesā tiek paredzētas vairākas darba grupas diskusijas, tostarp tikšanās un sanāksmes novada pagastu pārvaldēs ar dažādu mērķauditoriju (iedzīvotāji, uzņēmēji), aicinot tajās piedalīties ikvienu interesentu. Par sabiedriski aktuālākajiem jautājumiem/plānojuma risinājumu priekšlikumu izvēlēm tiek paredzēta iedzīvotāju aptauja. Ir notikušas tikšanās ar iedzīvotājiem Liepupē un Umurgā.

Detalizēta informācija par konkrētajām sabiedrības līdzdalības iespējām sekos būs pieejama www.limbazunovads.lv, sociālajos tīklos, “Limbažu Novada Ziņās”, pagastu pārvaldēs.

Jaunā teritorijas plānojuma izstrādes darba uzdevums, informācija par pieņemtajiem lēmumiem, kā arī tālākā aktuālā informācija par sabiedrības līdzdalības iespējām, publiskās apspriešanas ietvaros būs pieejama portālā Ģeolatvija.lv - https://geolatvija.lv/geo/tapis#document26405.