Bezmaksas
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi
-

Lai ierosinātu detālplānojuma izstrādi un saņemtu darba uzdevumu detālplānojuma izstrādei, detālplānojuma izstrādes ierosinātājs – fiziska vai juridiska persona iesniedz iesniegumu, norādot teritoriju, kurai nepieciešams izstrādāt detālplānojumu.
Detālplānojumu nepieciešams izstrādāt:
1. Teritorijas plānojumā un lokālplānojumā paredzētajos gadījumos;
2. Teritorijai, kurā paredzēta teritorijas kompleksa apbūve – ēku, būvju, ielu, ceļu un inženiertīklu kopums, kuru plānots īstenot noteiktā secībā vai vairākās;
3. Ja plānota triju un vairāk jaunu apbūvei paredzētu zemes vienību izveide teritorijā, kurā teritorijas plānojumā noteiktā funkcionālā zona ir savrupmāju apbūves teritorija (DzS), mazstāvu dzīvojamās apbūves teritorija (DzM), daudzstāvu dzīvojamās apbūves teritorija (DzD), jaukta centra apbūves teritorija (JC) vai publiskās apbūves teritorija (P).
4. Pirms jaunas būvniecības uzsākšanas MK noteikumos noteiktajos gadījumos;
5. Lauku teritorijās, ja plānotā jaunu zemes vienību veidošana un apbūve rada nepieciešamību pēc kompleksiem transporta infrastruktūras vai inženierkomunikāciju izbūves risinājumiem.
Limbažu novada pašvaldība uz ierosinātāja iesnieguma pamata sagatavo lēmumu par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu, darba uzdevumu detālplānojuma izstrādei, pakalpojuma līgumu detālplānojuma administrēšanai.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Uzrādāmie un iesniedzamie dokumenti:
    • Iesniegums;
    • attīstības priekšlikuma apraksts, tai skaitā būvniecības ieceres apraksts, ja nepieciešams;
    • īpašumtiesību apliecinošo dokumentu kopijas, kā arī, ja ierosinātājs nav tās teritorijas īpašnieks, kurai ierosināts detālplānojums, notariāli apliecinātu pilnvaru no detālplānojumā iekļaujamo nekustamo īpašumu īpašniekiem. Notariāli apliecinātu pilnvaru nepievieno, ja detālplānojuma ierosinātājs ir valsts vai pašvaldības iestāde;
    • u.c. dokumenti, kas būtu vērā ņemami Darba uzdevuma sagatavošanai.

2. Pakalpojuma saņemšana
    Darba uzdevums detālplānojuma izstrādei tiek sagatavots atbilstoši Ministru kabineta 14.10.2014. noteikumi Nr.628 " Noteikumi par pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem" un Limbažu novada teritorijas plānojumā noteiktajam. Darba uzdevuma derīguma termiņš divi gadi. Lēmums tiek izsniegts atbilstoši norādītajam saņemšanas veidam.

Uzziņas par pakalpojumu

Nekustamā īpašuma un teritorijas plānojuma nodaļa

nitp.nodala [at] limbazunovads.lv
Limbažos, Rīgas ielā 16