Saskaņā ar Limbažu novada domes 2022. gada 22. septembra lēmumu Nr. 913 „ Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamā īpašuma “Ķirrulauks”, Liepupes pagastā, Limbažu novadā zemes vienībā ar kadastra apzīmējumu 6660 007 0108” (protokols Nr. 13, 25.), uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā “Ķirrulauks”, Liepupes pagastā, Limbažu novadā zemes vienībā ar kadastra apzīmējumu 6660 007 0108.

Detālplānojuma mērķis ir izstrādāt zemes vienības sadales risinājumus, atbilstoši Salacgrīvas novada domes 2009.gada 19.augusta saistošajos noteikumos Nr.6 „Par teritorijas plānojumiem” ietilpstošajos, bijušās Liepupes pagasta padomes 2008.gada 10.septembra saistošajos noteikumos Nr.12/2008 "Liepupes pagasta teritorijas plānojums" noteiktajam funkcionālam zonējumam - savrupmāju teritorija ar turpmākās izpētes statusu (DzS-X), kur minimālā platība jaunveidojamam zemes gabalam noteikta 2500 m2, un atbilstoši likuma “Aizsargjoslu likumams” 36.pantam (zemes vienība daļai, kas atrodas ārpus Lembužu ciema teritorijas), kur minimālā platība jaunveidojamam zemes gabalam noteikta 3 ha. Detalizēt apbūves un labiekārtojuma noteikumus, kā arī izvērtēt un noteikt pasākumus Baltijas jūras un Rīgas jūras līča ierobežotās saimnieciskās darbības joslā.

Detālplānojuma izstrādātāja SIA “Vidzemes mērnieks” - teritorijas plānotāja Lauma Sīle – Krūskopa, un kartogrāfs Arnis Skujiņš.

No darba uzdevumā norādītām institūcijām ir saņemti nosacījumi detālplānojuma izstrādei: Dabas aizsardzības pārvalde, Valsts vides dienesta Vidzemes reģionālā vides pārvalde, VSIA „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs”, Veselības inspekcija, Valsts meža dienests, AS „Sadales tīkls”, Latvijas ģeotelpiskās informācijas aģentūra, VSIA „Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” Vidzemes reģiona meliorācijas nodaļas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, VSIA „Latvijas Valsts ceļi”, Limbažu novada pašvaldības Salacgrīvas apvienības pārvalde, SIA “Salacgrīvas ūdens”. Nosacījumi – prasības, kuru īstenošana jārisina detālplānojuma izstrādē ir ievēroti. Pārējie nosacījumi, kuri risināmi īstenojot būvniecības ieceres izstrādes gaitā ir atzīmēti Paskaidrojuma rakstā, Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos un Institūciju nosacījumu apkopojumā un to ņemšana vērā vai noraidīšana.

Priekšlikumi vai ierosinājumi no iedzīvotājiem nav saņemti.

Vides pārraudzības valsts birojs 30.12.2022. pieņēma lēmumu Nr. 4-02/84/2022 “Nepiemērot stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma procedūru Detālplānojumam nekustamajam īpašumam “Ķirrulauks” (ar kadastra Nr. 6660 007 0111) Liepupes pagastā, Limbažu novadā”.

Izstrādātā detālplānojuma redakcija atbilst augstāk stāvošam normatīvam dokumentam - Liepupes pagasta padomes 2008.gada 10.septembra saistošajiem noteikumiem Nr.12/2008 "Liepupes pagasta teritorijas plānojums".

Detālplānojuma izstrādātāji detālplānojuma 1.redakciju ievietojuši sistēmā TAPIS.

Covid – 19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 21.panta otrā daļas 2.punkts nosaka, ka detālplānojumiem publisko apspriešanu organizē neklātienes formā (attālināti). Savukārt šī paša likuma 21.panta trešā daļa nosaka, ka organizējot publisko apspriešanu, jāievēro sekojoši nosacījumi:

1) minimālais publiskās apspriešanas termiņš ir četras nedēļas;

2) informācija par detālplānojuma publisko apspriešanu un publiskās apspriešanas sanāksmi ir jāizziņo vismaz divos plašsaziņas kanālos, kā arī jāizvieto publiskajā ārtelpā. Informācijā jānorāda detālplānojuma izstrādes pamatojums, risinājumu īss apraksts, informācija par būtiskākajām izmaiņām un plānotajiem attīstības projektiem;

3) jānodrošina iespēja iepazīties ar publiskajai apspriešanai nodotajiem detālplānojuma dokumentiem un saņemt konsultāciju gan attālināti, gan klātienē;

4) publiskās apspriešanas sanāksme jāorganizē, izmantojot tiešsaistes videokonferences sarunu rīku vai citu tiešsaistes sarunu rīku. Informācija par publiskās apspriešanas sanāksmi ne vēlāk kā 10 dienas pirms sanāksmes noteiktā datuma ir jāizziņo vismaz divos plašsaziņas kanālos un ir jānodrošina tās izvietošana publiskajā ārtelpā, norādot detālplānojuma izstrādes pamatojumu un risinājumu īsu aprakstu, kā arī informāciju par būtiskākajām izmaiņām un plānotajiem attīstības projektiem;

5) informācija par izziņošanas pasākumiem, veidiem, priekšlikumu un viedokļu sniegšanas iespējām, kā arī sanāksmes protokols ir jāietver atsevišķā ziņojumā, kuru pievieno kopējai dokumentācijai par detālplānojuma izstrādi.

Ņemot vērā iepriekš minēto,

Detālplānojuma nekustamā īpašuma “Ķirrulauks”, Liepupes pagastā, Limbažu novadā zemes vienībā ar kadastra apzīmējumu 6660 007 0108 1.redakcija nododama publiskai apspriešanai un atzinumu saņemšanai. Publiskās apspriešanas laiks ir ne īsāks par četrām nedēļām. Publiskās apspriešanas sanāksmi organizēt attālināti. Paziņojumus par detālplānojuma 1.redakcijas publisko apspriešanu un sanāksmi publicēt pašvaldības mājaslapā www.limbazunovads.lv, un laikrakstā „Auseklis” un ievietot TAPIS sistēmā.