Saskaņā ar Limbažu novada domes 2022. gada 26. maija lēmumu Nr. 538 „Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem zemes vienībās Tērces ielā 4 (kadastra apz. 6615 002 0024) un daļā no Viļņu ielas 18 (kadastra apz. 6615 004 0114), Salacgrīvā, Limbažu novadā” (protokols Nr.6, 33.), uzsākta lokālplānojuma izstrāde nekustamajiem īpašumiem Tērces ielā 4 (kadastra apz. 6615 002 0024) un daļā no Viļņu ielas 18 (kadastra apz. 6615 004 0114), Salacgrīvā, Limbažu novadā.

Lokālplānojums izstrādāts, lai mainītu zemes vienību Tērces ielā 4 (kadastra apz. 6615 002 0024) un daļā no Viļņu ielas 18 (kadastra apz. 6615 004 0114), Salacgrīvā, Limbažu novadā funkcionālo zonējumu un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus no Darījumu un komercteritorijas (DK un DK-2) uz Publiskās apbūves teritorija (P) un Kickiņurgai funkcionālo zonējumu ūdeņu teritorija (Ū). Piekļūšana lokālplānojuma teritorijai risināta no valsts galvenā autoceļa A1 Rīga (Baltezers)—Igaunijas robeža (Ainaži) jeb Viļu ielas Slacgrīvas pilsētā.

Lokālplānojuma izstrādātāja SIA “POP-UP HOUSE” - arhitekte Zane Koroļa, sert.nr. 1-00510, un kartogrāfs I.Narbuts.

No darba uzdevumā norādītām institūcijām ir saņemti nosacījumi lokālplānojuma izstrādei: Valsts vides dienesta Atļauju pārvaldes, Dabas aizsardzības pārvaldes, Veselības inspekcijas, VAS Latvijas valsts ceļiem, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras, AS “Sadales tīkls”, SIA Tet, SIA ”Salacgrīvas Ūdens”, AS “Brīvais vilnis”, VUGD. Nosacījumi – prasības, kuru īstenošana jārisina lokālplānojuma izstrādē ir ievēroti. Pārējie nosacījumi, kuri risināmi īstenojot būvniecības ieceres ir atzīmēti Paskaidrojuma rakstā, Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos un Institūciju nosacījumu apkopojumā un to ņemšana vērā vai noraidīšana.

Priekšlikumi vai ierosinājumi no iedzīvotājiem nav saņemti.

Vides pārraudzības valsts birojs 25.01.2023. pieņēma lēmumu Nr. 4-02/8/2023 “Nepiemērot stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma procedūru Lokālplānojumam zemes vienībai Tērces ielā 4 (kadastra apzīmējums 6615 002 0024) un daļai no Viļņu ielas 18 (kadastra apzīmējums 6615 004 0114) Salacgrīvā, Limbažu novadā”.

Lokālplānojuma izstrādātāji lokālplānojuma 1.redakciju ievietojuši sistēmā TAPIS.

Covid – 19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 21.panta otrā daļas 2.punkts nosaka, ka lokālplānojumiem publisko apspriešanu organizē neklātienes formā (attālināti). Savukārt šī paša likuma 21.panta trešā daļa nosaka, ka organizējot publisko apspriešanu, jāievēro sekojoši nosacījumi:

1) minimālais publiskās apspriešanas termiņš ir četras nedēļas;

2) informācija par detālplānojuma publisko apspriešanu un publiskās apspriešanas sanāksmi ir jāizziņo vismaz divos plašsaziņas kanālos, kā arī jāizvieto publiskajā ārtelpā. Informācijā jānorāda detālplānojuma izstrādes pamatojums, risinājumu īss apraksts, informācija par būtiskākajām izmaiņām un plānotajiem attīstības projektiem;

3) jānodrošina iespēja iepazīties ar publiskajai apspriešanai nodotajiem detālplānojuma dokumentiem un saņemt konsultāciju gan attālināti, gan klātienē;

4) publiskās apspriešanas sanāksme jāorganizē, izmantojot tiešsaistes videokonferences sarunu rīku vai citu tiešsaistes sarunu rīku. Informācija par publiskās apspriešanas sanāksmi ne vēlāk kā 10 dienas pirms sanāksmes noteiktā datuma ir jāizziņo vismaz divos plašsaziņas kanālos un ir jānodrošina tās izvietošana publiskajā ārtelpā, norādot detālplānojuma izstrādes pamatojumu un risinājumu īsu aprakstu, kā arī informāciju par būtiskākajām izmaiņām un plānotajiem attīstības projektiem;

5) informācija par izziņošanas pasākumiem, veidiem, priekšlikumu un viedokļu sniegšanas iespējām, kā arī sanāksmes protokols ir jāietver atsevišķā ziņojumā, kuru pievieno kopējai dokumentācijai par detālplānojuma izstrādi.

Ņemot vērā iepriekš minēto,

Lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem zemes vienībās Tērces ielā 4 (kadastra apz. 6615 002 0024) un daļā no Viļņu ielas 18 (kadastra apz. 6615 004 0114), Salacgrīvā, Limbažu novadā” 1.redakcija nododama publiskai apspriešanai un atzinumu saņemšanai. Publiskās apspriešanas laiks ir ne īsāks par četrām nedēļām. Publiskās apspriešanas sanāksmi organizēt attālināti. Paziņojumus par lokālplānojuma 1.redakcijas publisko apspriešanu un sanāksmi publicēt pašvaldības mājaslapā www.limbazunovads.lv, un laikrakstā „Auseklis” un ievietot TAPIS sistēmā.