Izglītība
Medijpratība

Digitālajā laikmetā, kad cilvēka smadzenes ikdienu apstrādā milzīgu daudzumu informācijas, arvien lielāka nozīme ir medijpratībai – prasmei saņemto informāciju izprast, izvērtēt un analizēt. Lai veicināt pedagogu izpratni par medijpratību un palīdzētu šīs prasmes mācīt skolēniem, Eiropas skolu sadarbības tīkls eTwinning pasludina martu par medijpratības mēnesi, organizējot sešus vebinārus par medijpratības tēmām, kurus vadīs dažādi jomas profesionāļi.

Vebināri īpaši paredzēti pedagogiem, bet tiem var pieteikties ikviens interesents. Visi vebināri ir bezmaksas.

Medijpratības mēnesi atklās 3.martā ar vebināru par informācijas meklēšanu un avotiem, ko vadīs NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra digitālā pētniece Nika Aleksejeva. 9.marta vebinārā Nika skaidros par informācijas (īpaši sociālo tīklu) burbuļiem, bet 16.martā par domāšanas kļūdām, kas mums katram traucē būt racionāliem, stāstīs Ņujorkas Universitātes absolvents, SkeptiCafe vadītājs un kritiskās domāšanas pasniedzējs Mārtiņš Hiršs. Digitālās nedēļas laikā 23.martā vebināru par digitālo nospiedumu (vai internetā tu esi neredzams?) skaidros komunikācijas zinātnes doktore un medijpratības pasniedzēja Klinta Ločmele, savukārt 24.martā pusaudžu psihoterapeits Nils Konstantinovs atklās to, kā pusaudžu (un ne tikai) emocijas darbojas tiešsaistē. Medijpratības mēnesis noslēgsies 24.martā ar vebināru, kurā dažādu skolu pedagogi dalīsies pieredzē par medijpratības jautājumu mācīšanu.

Piesakies dalībai vebināros:

Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa. Aizpildot vebināra reģistrācijas anketu, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru Zoom vietnē. Saite ir aktīva tikai vebināra norises laikā. Uz katru vebināru jāreģistrējas atsevišķi. Visi vebināri tiks straumēti arī Latvijas eTwinning Facebook lapā, vebināra ieraksti tiks publicēti arī YouTube un Latvijas eTwinning tīmekļa vietnē.

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 910 000 skolotāju, no kuriem vairāk nekā 7400 ir Latvijas skolotāji. Informācija par eTwinning pasākumiem: www.etwinning.lv.

Informāciju sagatavoja:

Baiba Suseja
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas vadītāja
Mūkusalas iela 41 (2.stāvs), Rīga, LV-1004, Latvija
Tālr.: +371 67358067
E-pasts: baiba.suseja@jaunatne.gov.lv