Sadraudzība Izglītība
spanija

Kopā ar marta pirmo saulaino nedēļu piepildījās un realizējās viens no mūsu sen lolotiem sapņiem un izvirzītiem mērķiem. Skolā ciemojās skolotājas no Spānijas Calatayud pilsētas speciālās skolas - CPEE SEGEDA. Divu gadu garumā tika veidota sadarbība un draudzība ar šīs skolas skolotājiem un bērniem E-twiniga projekta ietvaros. Attīstot iepriekš paveikto Spānijas skolotājas izvēlējās mūs kā sadarbības partnerus Erasmus akreditācijas programmas projektā, kuru realizē viņu skola, tādējādi rodot iespēju doties uz kādu no Eiropas valstīm, lai vērotu – ēnotu (job shadowing) kā tiek organizēts darbs ar bērniem ar īpašām vajadzībām.

Lai arī no sākuma bijām nedaudz bažīgas par valodas barjeru, tomēr ar mūsu angļu valodas skolotājas Martas Lapiņas starpniecību, kura arī ir šī projekta koordinatore no mūsu puses, pašu valodas prasmēm un mūsdienu tehnoloģijām komunikācija izvērtās aktīva, izzinoša un ļoti saistoša.

Ciemiņiem bija interese par to kā tiek organizēts darbs mūsu skolā un katrai speciālistei individuāli par to, ko viņas dara ikdienā pašas savā skolā: Rocío Semper – speciālais pedagogs, Ana Maria Gomez - fizioterapeite, Gema Alonso - skolotāja palīgs. Vērojot mācību procesu rādījām un stāstījām par speciālās izglītības sistēmu Latvijā, metodēm, kuras izmantojot tiek uzlabotas skolēnu mācīšanas prasmes un patstāvība. Dalījāmies ar pieredzi kā skolēni izmanto digitālas tehnoloģijas mācību darbā, komunikācijā un atpūtā, kā skolēni tiek iekļauti skolā un vietējās kopienas aktivitātēs.

Ārpus dienas izzinošās daļas iepazīstinājām Spānijas kolēģes ar Limbažu pilsētu un tās vēsturi, dabu, kultūru, paciemojāmies Staicelē, Ainažos, Cēsis, Valmierā un Siguldā, Rīgā. Liels paldies atsaucīgajiem un pretimnākošajiem Limbažu pašvaldības kultūras un muzeju darbiniekiem!

Šī bija fantastiska pozitīvu emociju un pieredzes apmaiņas pilna nedēļa, kuras laikā iepazināmies ar jaukiem un sirsnīgiem kolēģiem no Spānijas, kā arī ieguvām jaunus draugus. Mūs uzrunāja viņu darbs ar bērniem, kuriem ir smagi garīgie un fiziskie traucējumi, viņus aizkustināja mūsu atvērtība, atsaucība un sirsnība, kuru viņas saņēma gan no lielajiem, gan mazajiem skolas iemītniekiem. Ir ļoti patīkami saņemt pozitīvu novērtējumu no speciālistiem par skolas sakārtoto vidi, skolotāju profesionālo un atbildīgo pieeju darbam un skolēnu atvērto sadarbību ar pedagogiem. Mēs ļoti novērtējam šo atzinību! Lai spāņu skolotājām kopā piedzīvotās pozitīvās emocijas un jaukās atmiņas dod spēku jaunam darba cēlienam! Ar mums tā noteikti būs! Uz tikšanos Spānijā!

Limbažu novada speciālās pamatskolas direktores vietniece audzināšanas jomā, Dace Lāce.