Kultūra
dejas2

16.aprīlī Limbažu kultūras namā notika Skolu jaunatnes tautas deju kolektīvu koprepertuāra pārbaude – skate, gatavojoties XIII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku lielkoncertam “Es atvēru Laimes dārzu”.

Skatē piedalījās 24 tautas deju kolektīvi dažādās vecuma grupās no Limbažu novada, katram kolektīvam izpildot 2 deju priekšnesumus.

Skati vadīja Limbažu novada pašvaldības domes deputāts Rūdolfs Pelēkais. Žūriju pārstāvēja horeogrāfe, XIII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku lielkoncerta “Es atvēru Laimes dārzu” mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale, horeogrāfs, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Salaspils novadu un Valmieras valstspilsētas skolu jaunatnes deju kolektīvu virsvadītājs, Ķekavas vidusskolas deju kolektīvu “Ķekaviņa” un “Šeku reku” mākslinieciskais vadītājs Jānis Kalniņš un horeogrāfe, VISC vecākā eksperte Tukuma novada un Jūrmalas valstspilsētas deju kolektīvu virsvadītāja Zanda Mūrniece. Kolektīvu sniegumus vēroja arī horeogrāfe, Limbažu novada skolu jaunatnes deju kolektīvu virsvadītāja un VISC Skatuviskās tautas dejas ekspertu komisijas dalībniece Dace Adviljone. Žūrijas komisijas sekretāre – Iveta Puriņa.

Rūdolfs Pelēkais skati atklāja, sakot: “Dejot ir patiesa laime! Šodien baudīsim šos svētkus!”

Skates mērķis bija sekmēt bērnu un jauniešu līdzdalību Dziesmu un deju svētku procesā, tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā, veicinot vispārējās, profesionālās, interešu, speciālās izglītības iestāžu un kultūras iestāžu tautas deju kolektīvu radošo darbību, izaugsmes iespējas un attīstību, gatavojoties XIII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncertam “Es atvēru Laimas dārzu”.

Svarīgs bija žūrijas uzdevums – motivēt tautas deju kolektīvu dalībniekus radošai darbībai, kopdejošanas un skatuviskās pieredzes bagātināšanai, dodot “atgriezenisko saiti” par deju kolektīvu sniegumu un sniedzot metodisko atbalstu pedagogiem mākslinieciskā snieguma pilnveidošanai.

Skati organizēja VISC sadarbībā ar pašvaldībām un izglītības un kultūras iestādēm.

I pakāpi ieguva:

• Umurgas pamatskolas deju kolektīvs “Umurgas pamatskolas Varavīksne” 1.-4. klašu grupa;
  • Limbažu kultūras nama deju kolektīvs “Jampadracis” 1.-4. klašu grupa;
  • Salacgrīvas vidusskolas deju kolektīvs “Vēverīši” 3.-6. klašu grupa;
  • Umurgas pamatskolas deju kolektīvs “Umurgas pamatskolas Varavīksne” 3.-6. klašu grupa;
  • Limbažu Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvs “Varavīksne” Zilā grupa;
  • Umurgas pamatskolas deju kolektīvs “Umurgas pamatskolas Varavīksne” 5.-9. klašu grupa;
  • Limbažu Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvs “Varavīksne” Tirkīza grupa;
  • Limbažu Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvs “Varavīksne” Sarkanā grupa;
  • Limbažu Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvs “Varavīksne” Dzeltenā grupa;
  • Limbažu Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvs “Varavīksne” Zaļā grupa;
  • Limbažu kultūras nama deju kolektīvs “Jampadracis” 7.-9. klašu grupa;
  • Limbažu Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvs “Varavīksne” Violetā grupa;
  • Limbažu Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvs “Varavīksne” Oranžā grupa I;
  • Limbažu kultūras nama deju kolektīvs “Jampadracis” 10.-12. klašu grupa;
  • Limbažu Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvs “Varavīksne” Oranžā grupa II.

II pakāpi ieguva:

• Liepupes pamatskolas deju kolektīvs “Liepupīte” 1.-2. klašu grupa;